top of page
VaMF1791_1_1.jpg

Jaan Puusepp ehitas omale maja Taheva karjamõisa vastu üle tee künka otsa 1934. aastal. Siia tuli ta Peterburist, kust oli pärit ka tema abikaasa Maria. Juba tsaariaja lõpus oli mehel maantee ääres oma saeveski ligi 10 töölisega. Puumaterjali tehti lisaks kohalikule tarbele ka raudteele - Puusepa taluhoone tagant kulges Valga-Ape kitsarööpmeline raudtee. Tänaseni on säilinud raudteetamm, jaamahoone ja vana munakivitee. Puusepa elumaja sai mitme näoga - sahvri, käimla ja köögiga idas ja klaasverandaga lõunas. Taluabilise majapoolel köögis oli leso ja pliidi kohal leivaahi. Leivaahjust on tänaseks saanud lõunamaine kiviahi, kus valmivad Puusepa Pizza õhukese põhjaga pitsad.

 

2020. aasta oktoobris ehitasime Valga linna keskväljakule puidust paviljoni inspireerituna Õisu ja Loodi mõisaansamblites tänini säilinud ajaloolistest puukuuridest. Igal nädalalõpul valmistame siin itaaliapärast õhkuese põhjaga käsitööpitsat mobiilses kiviahjus.

2024. aasta hooajal pakume koostöös kohalike taludega valmispakette mõnusaks ajaveetmiseks ekskursioonide, loodusmatkade ja toiduelamustega Koivamaal.

bottom of page